Fizjoterapeuta dziecięcy

PAPILIO – gdy potrzebny jest fizjoterapeuta dziecięcy

W naszym Centrum Rehabilitacji w Białymstoku z powodzeniem spełniamy potrzeby najmłodszych i oczekiwania rodziców. Bez względu na to, czy fizjoterapii dziecięcej wymaga mały Pacjent tuż po narodzinach, czy w późniejszych latach życia, tutaj otrzyma niezbędne wsparcie. Posiadamy odpowiednie kwalifikacje, uznane certyfikaty, a także wieloletnie doświadczenie. Warto skorzystać z naszych usług, gdy potrzebna jest pomoc.

fizjoterapeuta dziecięcy Białystok

Dlaczego tak istotny jest wybór specjalisty

Ważną rolą fizjoterapeuty dziecięcego jest pokazanie rodzicom, że praca nad prawidłowym rozwojem dziecka rozpoczyna się już w domu, po powrocie ze szpitala. Nazywamy to prawidłową pielęgnacją niemowląt, obejmującą szereg z pozoru oczywistych czynności od odpowiedniego sposobu podnoszenia, układania w łóżeczku, ale też w ciągu dnia i w czasie zabawy po właściwy sposób przewijania oraz ubierania. U zdrowych niemowląt sprzyja ona przystosowaniu do warunków życia poza brzuchem mamy, natomiast u niemowląt z określonymi dysfunkcjami zapobiega pogłębianiu tych przypadłości.

Aktywizowanie niemowlęcia to ważne zadanie, ponieważ brakuje tutaj interakcji – tak małe dziecko nie wykona jeszcze poleceń. Dzięki fizjoterapeucie dziecięcemu zyska jednak odpowiednie wsparcie. Podczas takich spotkań specjalista:

aktywizuje ciało dziecka poprzez stymulację odpowiednich punktów – kluczową kwestią w czasie takich ćwiczeń jest obserwowanie reakcji dziecka, ułożenie jego głowy oraz kończyn,
podąża dynamicznie za rozwojem podopiecznych – dotyczy to zarówno profilaktyki, jak też działań w określonych schorzeniach oraz pracy nad poprawą funkcjonalności poszczególnych części ciała,
odpowiednio dobiera metody – w odbudowaniu wzorców ruchowych pomaga metoda Vojty, metoda NDT Bobath oraz metoda PNF, całościowa gama możliwości jest bardzo szeroka.

Kontaktując się z fizjoterapeutą dziecięcym możesz skonsultować wszelkie obawy i uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące rozwoju niemowlęcia lub starszego dziecka. Będziesz mieć pewność, że dany etap przebiega prawidłowo lub że należy wdrożyć dodatkowe działania.

Zapraszamy do kontaktu

+48 508 160 188

Centrum Rehabilitacji Dzieci

Kilka słów o naszym przygotowaniu do pracy z najmłodszymi

Nasi pracownicy to fizjoterapeuci ze stażem i doświadczeniem oraz posiadający kluczowe uprawnienia po kursach fizjoterapii pediatrycznej. Posiadamy certyfikaty metody NDT Bobath, metody Vojty, metody PNF. Cały czas podnosimy swoje umiejętności szkoląc się.

Również stworzone przez nas Centrum Rehabilitacji Dzieci PAPILIO jest odpowiednio przygotowane i wyposażone. Sale i gabinety sprzyjają spokojnej atmosferze, a wyposażenie jest ciekawe, kolorowe, zachęcające naszych małych Pacjentów do wspólnej aktywności.

Cały nasz zespół stanowi potwierdzenie tego, że fizjoterapeuta dziecięcy może być niezbędną częścią pracy nad rozwojem i funkcjonalnością szeroko pojętego narządu ruchu.

Priorytetem jest również bezpieczeństwo oraz higiena odwiedzających nas osób. Nasze stanowiska pracy są dezynfekowane pomiędzy wizytami kolejnych Pacjentów. Wspólnie dbamy o zdrowie.

Zapraszamy do Białegostoku

Szukając fizjoterapeuty dziecięcego warto zwrócić uwagę na gotowość danego specjalisty do pomocy najmłodszym, zarówno z niewielkimi dysfunkcjami, jak też przy opóźnieniach rozwoju motorycznego czy wadach genetycznych. Odpowiednio skomponowana gama metod to większa możliwość dostosowania ich do konkretnych potrzeb. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły – zapraszamy.

Polub nas:
Instagram