Fizjoterapia dzieci

Skuteczna fizjoterapia dzieci w PAPILIO

Prowadząc indywidualną fizjoterapię dzieci wspomagamy prawidłowy rozwój, niwelujemy problemy dotyczące narządu ruchu oraz poszczególnych części ciała, wykonujemy z Pacjentami ćwiczenia mające na celu poprawę ruchomości stawów, redukcję określonych dysfunkcji. Priorytetem jest przyjazna atmosfera podczas każdego spotkania, aby także niemowlęta czuły się komfortowo i z przyjemnością uczestniczyły w zajęciach.

fizjoterapia niemowląt białystok

Przyjmujemy w Białymstoku, w profesjonalnie urządzonym Centrum Rehabilitacji

Poszczególne struktury ciała wymagają wsparcia, gdy ich wygląd, ułożenie oraz funkcjonalność odbiegają od norm, według których oceniane są konkretne aspekty. Wstępem do rehabilitacji wad postawy dzieci jest przeprowadzenie badań przez lekarzy poszczególnych specjalizacji (zależnie od objawów będzie to na przykład ortopeda, neurolog czy genetyk, gdy należy zdiagnozować wady genetyczne). Na podstawie dokumentacji medycznej możemy rozpocząć pracę z małym Pacjentem.

Znając diagnozę, możemy oszacować skuteczność fizjoterapii dziecięcej po przeprowadzeniu badań w PAPILIO. Warto zgłosić się do nas, gdy problem dotyczy:

  • nieharmonijnego rozwoju – zależnie od objawów potrzebna może być terapia z zastosowaniem konkretnej metody neurofizjologicznej, ale także działania dodatkowe, jak kinesiotaping;
  • obniżonego lub wzmożonego napięcia mięśniowego – tu również zastosowanie mają metody neurofizjologiczne: metoda NDT Bobath czy fizjoterapia metodą Vojty;
  • wad postawy, wad stóp – stosujemy między innymi metodę PNF, opartą na ćwiczeniach kształtujących lub pozwalających odzyskać prawidłowe wzorce ruchowe.

Prowadzimy także fizjoterapię dzieci, u których stwierdzono:

  • wady genetyczne;
  • mózgowe porażenie dziecięce – oprócz metod neurorozwojowych pomocna jest między innymi terapia z kombinezonem spidersuit; to rodzaj ortezy, w której odpowiednio umieszczone dziecko ma zapewniony wzrost przepływu krwi przez tętnice mózgowe, a na ciało działa dodatkowy nacisk normalizujący napięcia mięśniowe;
  • choroby neurologiczne – w pracy nad uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego pomaga metoda NDT Bobath oraz metoda Vojty.

Niezależnie od tego, czy zagadnienia dotyczą fizjoterapii niemowląt, czy Pacjentów w wieku przedszkolnym albo szkolnym, jesteśmy gotowi wspomagać w ćwiczeniach i utrwalać prawidłowe wzorce.

Zapraszamy do kontaktu

+48 508 160 188

Centrum Rehabilitacji Dzieci

Fizjoterapia dziecięca na wysokim poziomie

Dopełnienie stanowią nowoczesne urządzenia diagnostyczne oraz sprzęty i akcesoria niezbędne podczas zajęć rehabilitacyjnych. W PAPILIO w Białymstoku z przyjemnością pomożemy Twojemu dziecku.

W trosce o najmłodszych i ich rodziców

Proces fizjoterapii dzieci przynosi optymalne efekty, gdy wskazane przez specjalistę aktywności i ćwiczenia powtarzane są również w domu. Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do dyspozycji w naszym Centrum Rehabilitacji.

Polub nas:
Instagram