Konsultacja fizjoterapeutyczna

Profesjonalna konsultacja fizjoterapeutyczna – po pomoc do specjalisty

PAPILIO w Białymstoku to miejsce, w którym zapewniamy fachowe doradztwo dotyczące schorzeń i wad postawy u najmłodszych Pacjentów. Na konsultację fizjoterapeutyczną warto zgłosić się w każdej sytuacji, która budzi niepokój lub wygląda na odstępstwo od normy. Można dzięki temu zwiększyć szansę na wczesne zdiagnozowanie, a następnie wdrożyć odpowiednią rehabilitację dzieci czy niemowląt. Diagnostyka funkcjonalna oraz stosowane obecnie metody pozwalają w pełni lub w znacznym stopniu uzyskać stan prawidłowego działania narządu ruchu.

konsultacja z fizjoterapeutą dziecięcym Białystok

W wadach postawy i zaburzeniach integracji sensorycznej

Zanim dziecko rozpocznie poznawanie otaczającego świata, nabywa umiejętności niezbędne do takich działań. Zdarza się, że na wczesnym etapie rozwoju widzimy obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe, wady stóp czy ogólne wady postawy, które są wskazaniem do zaawansowanej diagnostyki, a następnie wdrożenia fizjoterapii dzieci i niemowląt. Wizyta w naszym gabinecie to wstęp do zaawansowanego dbania o zdrowie najbliższych.

Konsultacje fizjoterapeutyczne polegają między innymi na:

  • obserwacji spontanicznej aktywności – w pozycji leżącej na plecach i na brzuchu, bez dodatkowych bodźców; w przypadku dzieci starszych również dodatkowo podczas raczkowania, wstawiania, chodzenia;
  • ocenie i analizie tempa rozwoju pod względem ilościowym – na poszczególnych etapach powinny być widoczne kolejne umiejętności, od samodzielnego podnoszenia głowy poprzez aktywne leżenie na brzuchu, po pierwsze próby pełzania oraz bardziej zaawansowane aktywności;
  • ocenie i analizie jakości wykonywania poszczególnych czynności – ocena wzorców podporowo-wyprostnych, aktywności antygrwaitacyjnej, kierunków przenoszenia środka ciężkości zgodnie z metodami neurorozwojowymi;
  • sprawdzeniu reagowania na bodźce – sprawdzenie, czy dziecko wodzi wzrokiem za poruszającym się przedmiotem, czy reaguje na bodźce dźwiękowe, w jakim stopniu je zauważa;
  • obserwacji rozwoju kontaktu wzrokowego i społecznego.

Podczas konsultacji terapeutycznych bazujemy na naszej wiedzy i doświadczeniu, korzystając przy tym z nowoczesnych rozwiązań. Prowadzimy dokumentację medyczną, stanowiącą opis procesu diagnostyczno-terapeutycznego.

Zapraszamy do kontaktu

+48 508 160 188

Centrum Rehabilitacji Dzieci

Diagnostyka jest najważniejsza

Niektóre wady postawy czy określone schorzenia możemy rozpoznać już podczas konsultacji, natomiast w licznych przypadkach podstawą naszych działań jest diagnoza postawiona wcześniej przez lekarza specjalistę w danej dziedzinie. Ma to znaczenie między innymi w wadach genetycznych, chorobach neurologicznych, metabolicznych, dziecięcym porażeniu mózgowym. W oparciu o takie informacje przygotowujemy plan działania, wdrażając jedną lub kilka metod, dających możliwość uzyskania optymalnych efektów. Należą do nich między innymi: rehabilitacja z użyciem kombinezonu spidersuit, fizjoterapia metodą PNF, a jako wspomaganie także kinesiotaping, zwany również plastrowaniem dynamicznym.

O konsultacjach fizjoterapeutycznych możesz dowiedzieć się odwiedzając nasze Centrum PAPILIO. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego i mailowego, aby umówić termin wizyty.

Wybierz konsultację u specjalisty w Białymstoku

Współczesna wiedza medyczna oraz stopień zaawansowania i poziom skuteczności metod rehabilitacji to baza, na której opieramy pracę z Pacjentami. Pomagamy zarówno w pierwszych tygodniach życia, jak też na kolejnych etapach rozwoju. Z nami będziesz mieć pewność, że wszystkie działania prowadzone są w sposób prawidłowy, z troską i zaangażowaniem.

Polub nas:
Instagram