Rehabiliatacja spidersuit

Wspomagające działanie dynamicznej ortezy w rehabilitacji spidersuit

Układ nerwowy dziecka w następstwie poszczególnych wad wrodzonych wymaga nauki określonych funkcjonalności, a po wypadkach lub urazach – przypomnienia tych funkcjonalności. Wsparciem podczas ćwiczeń z fizjoterapeutą może być specjalna orteza dynamiczna. Rehabilitację spidersuit warto rozpocząć możliwie najwcześniej, aby uzyskać i utrzymać optymalne efekty. Widać to również na przykładzie dzieci w centrum PAPILIO w Białymstoku.

kombinezon spidersuit Białystok

Zasada działania kombinezonu

Podczas zajęć można ubrać dziecko w całość, czyli od czapki po specjalne buty. Czasem jednak konkretne schorzenie czy dysfunkcja wymagają zastosowania części stroju, na przykład kamizelki i spodenek. Nasz doświadczony fizjoterapeuta dziecięcy wie, jak dostosować kombinezon do indywidualnych potrzeb małych Pacjentów.

Każdy z elementów wyposażony jest w tak zwane oczka – niewielkie metalowe kółeczka odpowiednio rozmieszczone tak, aby można było przymocować do nich elastyczne cięgna, czyli gumy, które upina się w określony sposób. Cieńsze gumy stosuje się w rehabilitacji z użyciem kombinezonu spidersuit u dzieci młodszych, nacisk na mięśnie podczas ćwiczeń wynosi wtedy 10-15 kg, grubsze – u dzieci starszych, aby uzyskać nacisk nawet do 40 kg przy odpowiednio dużym kombinezonie i określonym napięciu cięgien.

Celem jest przełożenie aktywności na ręce i górną część ciała, wypracowanie prawidłowej lub możliwie najbardziej optymalnej postawy ciała. Układ kostno-stawowy zbiera bodźce i przekazuje je z powrotem do ośrodkowego układu nerwowego, który u osób z uszkodzeniami kręgosłupa musi sobie tę informację przypomnieć, odnowić. To sposób na problemy z koordynacją ruchową, z czynnościami manualnymi, możliwość korygowania chodu.

Zapraszamy do kontaktu

+48 508 160 188

Centrum Rehabilitacji Dzieci

Realna pomoc podczas rehabilitacji z użyciem kombinezonu spidersuit

Doświadczenie osoby prowadzącej zajęcia przekłada się na rzeczywiste usprawnienie dzieci poprzez stymulację mózgu, co ma znaczenie w:

  • zaburzeniach związanych z narządem ruchu i pracą systemu nerwowego – mogą to być schorzenia wrodzone lub nabyte; fizjoterapia przynosi realną ulgę;
  • chorobach genetycznych – zarówno tych zdiagnozowanych w okresie płodowym, jak też po urodzeniu dziecka lub w kolejnych latach jego życia;
  • neuropatiach wrodzonych i dziedzicznych – stanowi wsparcie przy nieprawidłowej budowie nerwów obwodowych, wzmaga siłę mięśni, pomaga przywracać czucie w kończynach;
  • wzmożonym lub obniżonym napięciu mięśniowym – przykładem jest spastyczność, czyli stan nadmiernego napięcia mięśni, będący obciążeniem dla całego organizmu. Tutaj również zastosowanie kombinezonu spidersuit jest niezwykle pomocne w rehabilitacji dzieci.

Chociaż kombinezon spidersuit nie jest sam w sobie metodą rehabilitacyjną, stanowi narzędzie, które poprawia dziecięcą ergonomię, pomaga odbudować siłę mięśniową. Same ćwiczenia, ich intensywność i częstotliwość dobiera fizjoterapeuta.

Wszechstronne działanie rehabilitacji spidersuit

Bez względu na to, czy dziecko potrzebuje pomocy, ponieważ zmaga się z urazem mózgowym, opóźnieniami rozwoju motorycznego, czy określonymi wadami genetycznymi, wizyta w PAPILIO może być początkiem istotnych przemian i drogi ku poprawie funkcjonalności. Przyjmujemy Pacjentów w Białymstoku, z przyjemnością pomożemy także Twojemu dziecku poprzez rehabilitację z użyciem kombinezonu spidersuit i wdrożenie indywidualnie dobranych ćwiczeń. Warto poznać nas bliżej – zapraszamy na konsultację fizjoterapeutyczną.

Polub nas:
Instagram